Една жена е убиена во немирите во САД, потврди полицијата

by fokus 00:26
00:26

Жената која била застрелана на плоштадот Капитол за време на насилните демонстрации во Вашингтон починала во болница, потврди полицијата.

Портпаролот на полицијата изјави дека за случајот ќе има истрага по што ќе се знаат повеќе детали.

- Advertisements -

Поврзани новости