Единствена Македонија најавува аболиција и потоа оставка од Иванов?

by fokus 22:36
22:36

Партијата Единствена Македонија вечерва испрати покана за прес конференција на која ќе бара предвремени парламентарни избори, но и претседателски, поради, како што вели, најавената аболиција и оставка од претседателот Ѓорѓе Иванов.

-Единствена Македонија утре ќе одржи прес конференција на која ќе побара предвремени парламентарни избори во контекст на Извештајот на Европската комисија и „Извештајот на Русија“, а кои би се одржале заедно со предвремените претседателски избори по претстојната одлука за аболиција и оставката на Иванов, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Поврзани новости