Единствена Македонија: Македонија станува мафијашка држава на дилери со дрога, а народот останува со прст во уста

by fokus 11:24
11:24

Зоран Заев вчера објави листата на 15 компании за одгледување на дрога, инвестиција според Заев вредна над 40 милиони евра. Заев сега да каже и како овие компании заработиле 40 милиони евра кои ги вложуваат во производство на дрога или попознато како обелоденување на потеклото на капиталот, вклучително и фирмите на Заев, велат од Единствена Македонија.

„Дотолку повеќе, во списокот за бизнис со дрога има и фирми на Заев. Во последната телевизиска дебата меѓу Заев и Мицковски, Заев рече дека неговите фирми плаќаат годишно по десет милиони евра данок што значи дека според даночните стапки ако Заев плаќа толку данок прави чист профит од 100 милиони евра и оттука Заев треба транспаретно да каже како заработува 100 милиони евра годишно.

- Advertisements -

Вистината е дека во Македонија владее беззаконие, корупција и криминал. Македонија станува мафијашка држава на дилери со дрога што ќе им носи над 100 милиони евра дополнителен профит покрај другите бизниси.

А народот, народот останува со прст во уста со романтичарските изјави на Заев дека Македонија отвори светла страница и економски напредок, се доближува до НАТО и ЕУ од каде ќе се истурат милијарди евра во Македонија и сите ќе бидат среќни и весели и слични романтичарски изјави на Заев оти на народот му треба и малку романтика.

Македонскиот народ и поголем дел од граѓаните во новата легална власт на Единствена Македонија која доаѓа ја гледаат единствената надеж. Единствена Македонија кажува директно и јасно – ние сме во политиката да ги бркаме криминалците и да направиме ревизија и одземање на стекнатото во криминалниот приватизациски и постприватизациски период во изминатите 30 години. Македонија е нашата татковина, Македонија е нашиот дом, затоа онака како што се бориме за нашите домови ќе се бориме и против криминалците!“, додаваат од Единствена Македонија.

Поврзани новости