Единаесет лица повредени во судир на трактор со мерцедес и ауди

by fokus 11:29
11:29

Единаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што утрово околу три часот се случила на патот Струмица граничен премин Ново Село, на излезот од селото Дабиле,  потврдија од струмичката полиција.

Две од повредените лица се со потешки повреди, а останатите со полесни.

- Advertisements -

Според очевидци, во сообраќајната несреќа учествувале трактор и две патнички возила, мерцедес и ауди.

Истрагата во тек.

Поврзани новости