Еди Рама лежерно на вечерата кај Могерини: Дојде со тренерки, патики и маица со принт

by fokus 01:06
01:06

Еди Рама, премиерот на Албанија прилично лежерно облечен пристигна на вечерата во Брисел.
Со широка насмевка, во „адидас“ тренерки, патики, модро сако и маица со принт Рама присуствуваше на неформалната вечера на балканските премиери, а потоа направи и неколку фотографии со високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини.

Поврзани новости