Еден загинат и тројца повредени во сообраќајка кај каменолом близу Гостивар

by Фокус 23:07
23:07

Во тешка сообраќајка несреќа која се случила попладнево на магистралниот пат Гостивар-Кичево, едно лице го загубило животот, а тројца поминале со скршеници.

Од повреди што ги здобил загинал гостиварецот С.П.(32), а потешко се повредени се М.М.(24) и дебарчаните Џ.А.(21) и П.Љ.(25)

Според информациите на СВР Тетово, околу 17:30 часот во близина на еден од каменоломите на 4 километри од Гостивар дошло до судир на две патнички возила.

 

Поврзани новости