Еден убиен во кумановската „Дива Населба“, друг се бори за живот

by Фокус 11:27
11:27

Пред половина час непознато лице пукало врз татко и син кои се движеле по улица во кумановската Дива населба јави Телма.

Жртвите биле веднаш префрлени во кумановската болница каде едниот од нив им подлегнал на повредите, а другиот е тешко ранет.

- Advertisements -

Повече информации очекуваме во текот на денот.

Поврзани новости