ЕБР го апси началникот на Куманово поставен од СДСМ?

by fokus 22:22
22:22

Гужва пред домот на началникот на кумановската полиција Стојанче Величковиќ, постaвен од министерот Оливер Спасовски. Според извори на А1он, има обид тој да биде уапсен од страна на ЕБР, неофицијално за дејствија поврзани со изборите.

Улицата каде што живее началникот е блокирана од полицијата, а таму веќе со собираат и приврзаници на СДСМ.

- Advertisements -

Стојанче Величковиќ беше назначен за началник на СВР Куманово во првата техничка Влада, па потоа беше разрешен со заминување на Оливер Спасовски и повторно вратен со неговото враќање на чело на МВР.

 

Поврзани новости