Двојно убиство во скопско Стајковци

by Fokus

Попладнево во скопско Стајковци биле убиени две лица.

Неофицијално, повозрасен маж ги убил братот и снаата, по што самиот се избодел. Во моментов е хоспитализиран во болницата „Свети Наум Охридски“, неофицијално потврдуваат од СВР Скопје.

МВР се очекува да даде официјални информации за настанот.

Поврзани новости