Две сестри избегале од дома, два месеци нема ниту трага, ниту глас

by fokus 12:02
12:02
Две сестри на возраст од 24 и 16 години, уште пред два месеци избегале од дома, по оттогаш од нив нема ниту трага, ниту глас. Случајот во текот на вчерашниот ден бил пријавен во полиција.
-Џ.С.(61) од с.Селце-Тетово, пријавил дека од пред два месеци од дома се оддалечила неговата ќерка Г.Е.(24) од с.Сенокос, која со себе ја понела и нејзината 16 годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, нформираат од МВР.

Поврзани новости