Две недели по Водици најден крстот во Пробиштип

by fokus 14:22
14:22

На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базен, зошто првиот исчезна.

Две недели подоцна крстот конечно беше пронајден во големиот базен на пробиштипскиот Аквапарк.

- Advertising -

Поврзани новости