Две момчиња од Тетово фатени со марихуана

by Fokus
Марихуаната како дел од модерниот живот и култура на младите во светот почна да се развива и во Македонија.
 Полициски службеници, вчера околу 15:45 часот, во гостиварското село Чегране ги лишиле од слобода 21-годишниот Ш.А. и 24-годишниот Е.А. жители на ова село.
При нивен претрес е пронајдена марихуана по што двајцата потоа се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот. По спроведениот разговор двајцата чегранци ќе се соочат со соодветен поднесок.

 

Поврзани новости