Две метални парички и торба најдени во “опел омегата”

by fokus 12:50
12:50

Во автомобилот “опел омега” на кое денес судот, обвинителството но и јавноста правеа увид, беа пронајдени две метални парички и една торба.

Она што беше клучно е дека по увидот се утврди дека возилото постои и е истото што беше пронајдено два дена по петкратното убиство.

- Advertisements -

По увидот од Агенцијата за управување со одземен имот ќе биде транспортирано во кругот на МВР.

Поврзани новости