Две лица уапсени поради закaна на Изет Меџити

by fokus 14:08
14:08

Две лица утринава се приведени, поради закани на потпретседателот на ДУИ и градоначалник на општина Чаир, Изет Меџити.

Од Министерството за внатрешни работи влета дека станува збор за лицата В.П. (38) и Б.Р. (27) од Скопје, додавајќи дека постои основан сомнеж дека во понеделникот сториле кривично дело загрозување на сигурноста.

- Advertising -

Дел од медиумите деновиве објавија дека Меџити во понеделникот околу пладне избегнал блиска средба со група од 20-тина лица кои упаднале во неговата канцеларија во општинската зграда на Чаир. Тие  како “поздрав” од посетата а градоначалникот му оставиле куршум.

Нема информации за идентитетот на припадниците на групата, ниту пак со која цел упаднале во Општина Чаир.

Поврзани новости