Две лица повредени при напад во Брисел

by fokus 16:30
16:30

Две лица се повредени со огнено оружје утрово во Брисел, соопшти бриселската полиција.

Наведе дека нападот се случил на улицата Кроа де Фер, како и дека се трага по напаѓачите. Повредените лица се хоспитализирани.

- Advertisements -

Нападот бил извршен од страна на пет или шест лица кои успеале да побегнат со автомобил.

Поврзани новости