Две лица потешко повредени во сообраќајка во Скопје

by fokus

Две лица се потешко повредени во тешката сообраќајна несреќа што утрово во 4 часот се случила на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.

Во сообраќајката учествувале четити возила, „фиат линеа“, „ауди А6“, „мерцедес“ и „опел астра“.

Според првичните информации, еден од автомобилите со голема брзина поминал на црвено светло на семафор и удрил директно во  друг автомобил.

Поврзани новости