Две лица од Романија приведени поради сторена измама

by fokus 11:43
11:43

Вчера во 18:40 часот во Скопје, од бул. „Кузман Јосифоски-Питу“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, лишени од слобода биле Г.Г. (37) и И.Г. (19), двајцата од Романија.

Тие биле задржани во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

- Advertisements -

Поврзани новости