Две кофи животински измет врз општинската зграда во Битола

by fokus 17:29
17:29

Две маскирани лица ноќеска истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда.

Од МВР информираа дека вчера во 02.30 часот обезбедувањето на Општина Битола, пријавило дека маскирани лица од канта истуриле животински измет на подот пред влезната врата од Општината и го испрскале ѕидот, по што го напуштиле лице местото.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Утрово чистачки се обиделе да го исчистат изметот.

Поврзани новости