Дванаесетгодишниот Марко го преплива Охридското Езеро!

by fokus 19:16
19:16

Марко Пејчиноски, 12-годишното момче од Охрид денеска го преплива Охридското Езеро. На Марко му требаа нешто повеќе од осум часа за да ја преплива делницата од Свети Наум до градското пристаниште.

Таму го пречекаа стотици сограѓани за да го поздрават неговиот подвиг.

- Advertisements -

Фото и видео: Охрид Њуз

 

Поврзани новости