Двајца работници загинаа во пожар во рафинерија во Кувајт

by Fokus 15:10
15:10

Двајца работници загинаа, а петмина се тешко повредени денеска во пожар во најголемата нафтена рафинерија во Кувајт, соопшти Националната нафтена компанија.

Во соопштението се прецизира дека во пожарот загинаа двајца работници од Азија.

- Advertisements -

Од компанијата изјавија дека пожарот избувнал во блокот за претворање на гас во течност, кој бил вон функција.

Поврзани новости