Двајца приведени во скопско Синѓелиќ, запленети пиштоли

by Fokus 11:23
11:23

Две лица се приведени откако денеска полицијата по добиена судска наредба изврши претрес во два објекти во скопската населба Синѓелиќ.

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и оружје денеска при претрес во домот на К.И. пронашла пиштол со една рамка и два куршуми.

- Advertisements -

– При претрес на возило „Голф“, кај М.И., пронајден е пиштол со една рамка и 14 куршуми, се наведува во соопштението од МВР.

Во врска со овој случај приведени се А.И. и Б.И. и по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Поврзани новости