Дваесетина демонстранти пред Собрание: Ние ќе ве извадиме од тие клупи, а народот треба да ви прости

by fokus

Дваесетина граѓани вечерва протестираат пред Собранието против промена на Уставот со цел на уставното име.

-Нека не не лажат повеќе политичарите. Ништо не можат да донесат нивните програми. Ние ќе ги извадиме од тие клупи, не физички.
Нека дадат оставка. Кој треба да се помирува тука? Народот треба да ви прости, а тогаш ќе има помирување, рече во својот говор, Ана Бобинкова од здружението „Преродба“.

Поврзани новости