Дваесет и шестгодишник од Кавадарци позитивен на Ковид-19, се заразил од врсник

by Fokus 10:28
10:28

Дваесет и шестгодишник е новиот случај со корона вирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот.

Ова за МИА го потврди денеска доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци.

Посочи дека се работи на неговите контакти, со цел нивна изолација.

Поврзани новости