Два нови земјотреси во Петриња

by fokus 10:08
10:08

Регистирани два земјотреси рано утрово во Хрватска. Епицентарот бил кај Петриња, соопшти хрватската сеизмолошка служба.

рвиот силен земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтер се случил во 04:55 часот.

- Advertisements -

Вториот, малку послаб земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала се случил во 05:19 часот, според извештајот на Сеизмолошката служба

Поврзани новости