Дурловски: Се продадовте за пет пари, пу јаз’к!

by fokus 21:44
21:44

Оперскиот пејач и обвинет за насилството во Собранието на 27 април, Игор Дурловски попладнево се огласи на Фејбук коментирајќи ја македоснката естрада која ќе пее на владината прослава за поканата од НАТО.

-Направија кариери на сметка на македонската традиција, сега за пет пари ја распродадоа. Пу Јаз’к!, напиша Дурловски.

- Advertisements -

Инаку, во време на ВМРО-ДПМНЕ тој беше директор на Македонската опера и балет.

Поврзани новости