Дурловски ја испеа химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

by fokus 19:54
19:54

Официјалниот дел на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и нивната претседателска кандидатка Гордана Силјановска Давкова започна со химната на Македонија, која ја изведе оперскиот пејач Игор Дурловски.

Митингот се одржува пред Владата, а има граѓаните од сите делови на Македонија.

- Advertisements -

Поврзани новости