Дурловски една година по апсењето: Живеејќи го ова лудило, успеав да ја сочувам честа, а молете се идните генерации да ви простат

by fokus 10:14
10:14

Оперскиот пејач Игор Дурловски, кој е еден од обвинетите за настаните во Собранието од 27 април, преку социјалните мрежи се огласи по повод изминатата една година од неговото апсење.

Тој во својот статус порача дека м простува на сите луѓе, но и им се заблагодари и на оние кои цело време му пружеле поддршка.

- Advertisements -

Целиот статус може да го прочитате на неговиот профил на Фејсбук.

Поврзани новости