Дурловски: Ако пеењто на химната е грешка, тогаш сум згрешил и ќе грешам

by fokus 21:05
21:05

На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, за насилствата во македонското Собрание од 2017 година, што се одржува денеска во Кривичниот суд во Скопје, одбраната продолжи да ги изнесува воведните зборови, а дел обвинетите се изјаснија дека не чувствуваат вина.

Обвинетиот Игор Дурловски рече дека ќе се докаже дека тој влегол 30 минути после топлата и дека не држел потпалувачки говор ниту пред, ниту во Собранието.

- Advertisements -

-Ако пеењето на химната е грешка, тогаш сум згрешил и ќе грешам, рече Дурловски.

 

Поврзани новости