Дури 445 заразени со Ковид-19!

by fokus 19:51
19:51

Рекорден број на заразени, односно 445 случаи на Ковид -19 се рагистрирани во изминатите 24 часа, дознава Фокус. Најголем број од заразените се од Скопје, односно 249 случаи, а во Струмица биле регистрирани 36 ново заразени.

Биле направени 2.441 тестови.

- Advertisements -

Во истиот период починале 9 пациенти, додека во изминатово деноноќие како излекувани се водат 194 пациенти.

До овој момент Министерството за здравство сè уште официјално го нема објавено редовниот дневен извештај.

Поврзани новости