Дуковски: Достовски не е дилер, туку активист што спасил многу животи

by fokus 12:42
12:42

Нема случај затоа што пронајдената количина кај обвинетиот не е доволна за обвинение, тој не е дилер туку активист кој спасил многу животи, рече адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува Филип Достовски.

Тој истакна дека Достовски марихуаната ја користел за да си ја излечи сопствената болест што не е и не смее да биде казниво по закон.

- Advertisements -

Достовски, кој претходно истакна дека многу видни личности побарале помош од него, додаде дека маслото од канабис го користеле тој, неговото семејство и неговото куче

А.Т.

Поврзани новости