ДУИ се уште ги нема добиено писмените гаранции од СДСМ

by fokus 17:30
17:30

ДУИ се уште ги немаат добиено писмените гаранции што ги бараат од СДСМ, за да почнат со собирање на потписи, врз основа на кои Заев би го добил мандатот за составување на Влада, објави Телма.

Од партиите за телевизијата потврдиле дека, нивните работни групи, кои разговарат околу сите точки, денеска не се сретнале.

Преговарачите од двете партии ги преиспитуваат своите размислувања, но до сега немаат усогласено став за да истиотт се разгледува од централните претседателства.

Поврзани новости