ДУИ: Немаме договор за влада ни со ВМРО ни со СДСМ, не стоиме зад објавите во медиумите

by Фокус 00:20
00:20

Откако прво велеше дека нема коментар за написите дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Бујар Османи за ТВ 21 ги демантира ваквите информации, уверувајќи дека ДУИ не е изворот од каде тие потекнуваат.

-Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ, но нема никаков договор и со СДСМ – изјави тој.

- Advertising -

Претходно, од СДСМ истакнаа дека имаат обезбедено мнозинство за нова влада, па, со оглед на ваквата изјава од Османи, се поставува прашањето дали социјалдемократите обезбедиле мнозинство со другите албански партии?

Поврзани новости