ДУИ: Неколку дена се одржуваат лидерски средби меѓу Груевски и Заев

by fokus 18:05
18:05

Од ДУИ велат дека деновиве се одржале неколку средби мегу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, во насока на надминување на политичката криза.

-Според нашите информации,веке неколку дена се
одржуваат лидерски средби помеѓу ВМРО и СДСМ и ние тоа го охрабруваме. ДУИ го изоде својот дел од патот за формирање на новото мнозинство и новата влада. Се надеваме ке има плод од овие разговори за кои ние имаме информации дека се одржуваат – изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за Фокус.

В.С.

Поврзани новости