ДУИ ќе ја почне и заврши кампањата во Гостивар

by Фокус 12:56
12:56

ДУИ и Али Ахмети ќе ја почнат и ќе ја завршат изборната кампања во Гостивар, единствена поголема урбана општина каде локалната власт е во рацете на опозицијата.

Ова го соопшти партискиот функционер и воедно министер за економија Крешник Бектеши, кој воедно ги повика сите политички партии да ги почитуваат пропишаните протоколи против ширењето на ковид 19.

- Advertisements -

Инаку, изборната кампања за локалите избори закажани за 17 октомври ќе почне утре и ќе трае 20 дена.

Поврзани новости