ДУИ ќе оди на избори на 5 јуни

by Фокус

ДУИ ќе учествува на изборите на 5 јуни, потврди претседателот, Али Ахмети, синоќа во интервју за емисијата „Патот кон“ на Алсат-М.

Тој го повика лидерот на СДСМ, Зоран Заев да го промени својот сгав.

– Тие не треба да се самоисклучат, туку треба да бидат дел од процесот бидејќи од тоа нема да има корист ниту СДСМ ниту нивните гласачи  вели Ахмети.

 

Поврзани новости