ДУИ: Ги победивме БЕСА во Тетово, Чаир и Сарај, а Алијансата во Гостивар

by Фокус 00:53
00:53

Фатмир Бесими предмалку објави дека ДУИ победила во многу општини, каде со предност влегува во вториот изборен круг за две недели.

Според Бесими, ДУИ во Тетово освоил двојно повеќе гласови од БЕСА, а во Гостивар освоил 7.000 гласа повеќе од Алијансата за Албанците.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Понатаму, рече тој, партијата освоила 2.000 гласа повеќе од БЕСА во Чаир, 3.000 гласа повеќе од БЕСА во Сарај, 800 гласа повеќе од Алијансата за Албанците во Дебар…

Поврзани новости