ДУИ бара расветлување на убиството во Куманово

by Фокус

Демократската унија за интеграција изрази жалење за вооружениот инцидент што се случил вчера во Куманово и ги повика надлежните органи да го расветлат до крај.

Во инцидентот едно лице загина, а двајца се повредени. Според првичните информации, во Џемаил Реџепи пукале приврзаниците на Бајрам Лимани, кој пред еден месец беше именуван за претседател на огранокот на ДУИ во Куманово, од страна на претседателот на ДУИ, Али Ахмети.

Реџепи не се согласуваше со ова именување, и бараше претседателот на огранокот да биде избран на редовно изборно собрание.

 

Поврзани новости