ДУИ бара итно расветлување на мотивите за убиството на градоначалникот на Боговиње

by Fokus 15:18
15:18

Демократската унија за интеграција преку соопштение побара надлежните институции да ги расветлат мотивите за убиството на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи, кое, истакнува, во никој случај не било испровоцирано.

– ДУИ е длабоко потресена од веста за убиството на членот на нашето семејство и градоначалник на општина Боговиње Хазби Идризи, за време на извршувањето на својата должност во служба на граѓаните. Нашите мисли и срца во овие тешки моменти се со семејството и пријателите на Хазби Идризи – се наведува во партиското соопштение.

Поврзани новости