„Дрисла“ доби нов директор од ВМРО-ДПМНЕ

by Fokus 14:23
14:23

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска за нов директор на ЈП Депонија „Дрисла” го назначи Јане Мицевски, кој е дипломиран економист, со повеќегодишно работно искуство на раководни позиции.

Ова промена на раководната позиција на ЈП „Дрисла“ доаѓа откако претходно, Арсовска го разреши Коста Начевски од прв човек на ова претпријатие.

Мицевски беше носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Сопиште

Поврзани новости