Драма во Велес: Жена со нож ги повредила сопругот и синот

by fokus 15:13
15:13

Триесет и шестгодишната М.М. од Велес во семејниот дом со нож ги повредила нејзиниот сопруг 47-годишниот Р.И. и 19-годишниот син  А.М.(19).

Случајот во СВР Велес бил пријавен вчера во 12:00 часот, а се случил во нивниот дом кој се наоѓа на ул. „Петре Прличко“.

- Advertisements -

Како што информираат од СВР Велес, 36 годишната М.М. е лишена од слобода и по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава. Полицијата  извршила увид на местото на настанот.

Поврзани новости