Драма во Охрид: Син со нож го избодел својот татко!

by Fokus 21:13
21:13

Драма се случила вчера во Охрид, откако 18 годишно момче со остар предмет го избодел својот татко по претходна расправија.

„На 26.01.2022 година во 19.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека Н.Т.(46) од Охрид, по претходна расправија бил нападнат и повреден со остар предмет од неговиот син П.Т.(18). Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Поврзани новости