Драма на автобуска постојка во Скопје

by Fokus 09:45
09:45

Во саботата попладнето, момче од Скопје пријавило дека добивало закани со нож од три лица на автобуска постојка во главниот град.

„На 15.02.2022 во 14.40 во Полициската станица Центар, Ф.М.(19) од Скопје пријавил дека на автобуска постојка на улица „Димитрие Чуповски“ три лица му се заканиле со остар предмет, информираа МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Поврзани новости