ДПА: Однесувањето на ДУИ е врв на лицемерие

by Фокус

Опозициската ДПА дека излегувањето на ДУИ од Владата е кулминација на нивната хипокризија.

Али Ахмети не дава образложение зошто излегуваат од Влада. До сега тој предавството, корупцијата, организираниот криминал, а сега и аморалитетот се обидуваат да ни го продаваат како вредност и патриотизам – вели пратеникот Орхан Ибраими.

Поврзани новости