ДПА ги утврди пратеничките листи, Тачи носител

by fokus 00:16
00:16

Централното собрание на опозицската Демократска партија на Албанците (ДПА) во  ги утврди листите за пратеници за претстојните предвремени парламентарни избори на 11-ти декември.

Претседателот Мендух Тачи повторно ќе биде носител во шестата изборна единица. Носител на листата за пратеници во Иизборната единица 1 ќе биде Идриз Орана, во Изборната единица 2 Орхан Ибраими, во Изборната единици 3 Сами Рушити, во Изборната единица 4 ДПА нема да учествува на изборите со свои кандидати за пратеници, во изборната единица 5 носител е Адриан Хусеини.

- Advertisements -

Поврзани новости