Доналд Трамп прогласен за личност на годината

by fokus 19:50
19:50

Американскиот магазин „Тајм“ го прогласи новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп за „личност на 2016 година”.

-Ова ми претставува голема чест, посебно затоа што пораснав читајќи „Тајм”- изјави Трамп за новата „титула”.

- Advertisements -

Во најтесен избор за неа, освен него беа и неговата противкандидатка на претседателските избори и поранешен американски државен секретар Хилари Клинтон, рускиот претседател Владимир Путин и пејачката Бијонсе.

Поврзани новости