Документот од СЈО дека против новиот премиер и министрите нема покренато истрага

by Fokus 00:14
00:14

Премиерот Зоран Заев до претседателот на Собранието Талат Џафери го достави документот, што повратно го добил од Специјалното јавно обвинителство дека за ниту едно од имињата предложени за министри, не е отворена истрага, ниту е покренато обвинение.

Лидерот на СДСМ во недела вечерта откако ги соопшти имињата на министрите во новиот владин кабинет, истовремено најави дека ќе испрати писмо со барање до СЈО за одговор дали за него или за кој било член од неговиот кабинет се води кривична постапка.

- Advertisements -

Поврзани новости