Доктор-психијатар од Демир Хисар позитивен на корона вирусот

by Fokus 17:16
17:16

Доктор-психијатар од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на новиот корона вирус.

Ова денеска го истакна министерот за здравство, Венко Филипче, кој додаде дека се направени сите епидемиолошки мерки за тој случај.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Како што додаде првиот човек на здравството, Центарот за ментално здравје во Прилеп ќе биде затворен.

Поврзани новости