До смрт избоден синот на поранешен претседател на Германија

by fokus 10:53
10:53

Синот на поранешниот претседател на Германија, Рихард фон Вајцекер, Фриц, убиен е во една болница во Берлин.

Тој бил избоден за време на предавањето, кога бил нападнат од едно машко лице, а Фриц починал на лице место, додека пак напаѓачот е уапсен.

- Advertising -

Поврзани новости