До крајот на април ќе имаме повеќе од 300 илјади вакцини, најави Заев

by Fokus 11:24
11:24

Премиерот Зоран Заев, на прашање за вакцините, најави дека до крајот на овој месец ќе пристигне поголемо количество на вакцини, со цел што побрза имунизација.

Заев рече дека ќе стигнат дози на руската вакцина „Спутник В“, и дополнителни вакцини како донација од соседна Србија, на што премиерот повторно се заблагодари за солидарноста и поддршката.

- Advertisements -

 

Поврзани новости