Дивите тезгаџии го блокираа Бит-пазар

by Фокус

Незадоволни од тоа што инспекторите ги отстраниле од тротоарите на Бит-пазар, дивите тезгаџии пред половина час го блокираа сообраќајот на булеварот.

Излегле на улица и не пуштаат да поминуваат автобуси и автомобили. Засега нема информација дека се случил инцидент, полицијата е на терен и им асистира на инспекторите.

Поврзани новости